kilicdaroglu_ndan_aihm_e_tepki_onlara_soyluyorum_su_anda_turkiyede_h163666_9c957

Kılıçdaroğlu’ndan AİHM’e tepki: Onlara söylüyorum, şu anda Türkiye’de…

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partinin Meclis’teki grup toplantısında konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısındaki konuşmasından satır başları şöyle:

Terörün ne kadar acımasız olduğunu insanlık düşmanı olduğuğnu artık hepimiz biliyoruz. Artık bu dramlar yaşanmasın, huzura ihtayacımız var. Bunu söylemeye devam edeceğim. Aybükeler Anadolu’nun her tarafında güven içinde öğretmenlik yapana kadar. Evet oyu verin terör bitecek diye sabah akşam propaganda yaptılar. Evet çıktı terör başladı.Terör akılla biter, bunlarda da olmayan şey akıl.Evet oyu verenlere sesleniyorum. Evet oyu çıktı terör niye bitmedi.

Darbe yapılacağı biliniyordu, önlemediler. 20 Temmuz’da başka bir darbe yaptılar. Teröre de tarbeye de karşıyız. Savcıların iddianamelerine müdahale ediyorlar. Gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyoruz. 17/25 Aralık döneminde neden Fehmi Koru’yu Pensilvanya’ya gönderdiniz.

Bir musibet bin nasihattan evladır. Böyle bir musibetle karşılaştık, niye oturup araştırmıyoruz? Getirdiler komisyonun başına FETÖ’yü öven adamı. Zaten bir şey çıkmayacağı baştan belliydi. Eski Genelkurmay Başkanları geliyor, MİT Müsteşarları geliyor, şu andakiler gelmiyor. Gelmek istiyorlar, niye hükümet izin vermiyor. Açığı ortaya çıkacak.

Öğrenciler, erler aylardır hapiste. Ama annelerin kabahati var, iyi bir damat ya da kayınpeder bulmanız lazımdı.

AİHM’YE TEPKİ

Siz Türkiye’de ne olup bittiği bilmiyor musunuz? Hangi adaletten bahsediyorsunuz. Geciken adalet adalet değildir. Onlara söylüyorum. Şuanda Türkiye’deki yargı resmen iktidarın tetikçiliğini yapıyor. AİHM bu konuma düşmemeli. Bu konuma düşerse o kurumda saygınlığını yitirir. Efendim komisyonda geçtikten sonra bakarız. Hangi komisyon. Darbe dönemlerinde yargı yolu kapatılır. 12 Eylül darbe döneminde ne yaşanıyorsa bugün katmerlisi yaşanıyor. Toplu ihraçlar… Kimin gücü kime yeterse…

Kaynak : ulusalkanal

Hakkında Kırmızı Adam

Gözat

muhalefet_feto_nun_siyasi_ayagina_operasyon_yapilmamasina_tepkili_h163727_13675 (1)

Muhalefet FETÖ’nün siyasi ayağına operasyon yapılmamasına tepkili

FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmamasına, muhalefetin tepkisi devam ediyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hükümeti suçladı …