“La Selección Nacional de Tango” Türkiye’de!


 • RSS
  Follow by Email
  Facebook
  Google+
  http://www.kirmiziadam.com/la-seleccion-nacional-de-tango-turkiyede/">
  Twitter
 • 21 Mayıs 2014

  210520141253461529763_2“La Selección Nacional de Tango” İstanbul ve Türkiye’deki ilk gösterimlerini bu pazar günü gerçekleştirecek.
  Arjantin Başkonsolosluğu, Arjantin Ulusal Günü’nü kutlamak için 25 Mayıs Saat 19.00’da Cemal Reşit Rey’de ücretsiz olarak düzenlediği “LA SELECCIÓN NACIONAL DE TANGO” gösterisine herkesi bekliyor.

  “La Selección Nacional de Tango” günümüzün en ünlü isimlerin katılımıyla oluşan bir tango orkestrası.

  Orkestra İstanbul’daki performanslarını 6 kişilik bir grupla gerçekleştiriyor. İki dansçı ve bir şarkıcı da gruba eşlik ediyor. “La Selección Nacional de Tango” 2005 yılında kurulmuş bir grup ve grubun kuruluşu sanat tarihi adına atılmış çok önemli bir adım olarak kabul ediliyor. İlk altı ay boyunca Arjantin’in en prestijli salonu “Teatro Colon”da etkinliklerini kapalı gişe sergilemişlerdi.

  LIDIA BORDA: 1966 yılında Buenos Aires’te doğdu. Güzel Sanatlar, müzik ve tiyatro eğitimi aldı. Gençliğinden beri eğitiminde şarkı söylemeye odaklanmıştır. Klasik ve pop türlerinde çalışmalar yaptıktan sonra 1995 yılında kendini tangoya adadı. O zamandan itibaren tangonun önde gelen elçilerden biri olmuştur. Gösterileri ve kendisi hakkında yorumlarda; kült bir şarkıcı ve son yılların en iyi kadın sesi olarak bahsedilir.

  IVAN ROMERO ve SILVIA ÑUNEZ: 2004’de Sahne Tangosu Dünya Şampiyonu oldular. 2011 yılından itibaren Sexteto Mayor, Rodolfo Mederos, Ariel Ardit, Lidia Borda Orkestrası ve prestijli La Selección Nacional de Tango Orkestrası’na danslarıyla eşlik ediyorlar.

  Tarih: 25 Mayıs 2014 Pazar, Saat 19.00
  Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
  Adres: Dar’ül Bedayi Cd. No: 31 Harbiye-Şişli
  Giriş: Ücretsiz

  Kaynak : Özge DÜZGÜN (DHA) –

  [Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • RSS
   Follow by Email
   Facebook
   Google+
   http://www.kirmiziadam.com/la-seleccion-nacional-de-tango-turkiyede/">
   Twitter

  Kimler Neler Demiş?

  İlk Yorum Hakkı Senin!

  Bildir
  wpDiscuz