suriye_pkk_yi_vurdu_abd_ucagi_dusurdu_h164408_633ad

Suriye PKK’yı vurdu, ABD uçağı düşürdü

ABD, PKK terör örgütünün uzantısı SDG’yi bombalayan Suriye ordusuna ait uçağı vurdu, pilot hayatını kaybetti

ABD, PKK terör örgütünün uzantısı SDG’yi bombalayan Suriye ordusuna ait uçağı vurdu, pilot hayatını kaybetti

ABD: SDG’yi vurdukları için düşürdük

ABD öncülüğündeki koalisyon, daha sonra yaptığı bir açıklama ile Suriye ordusuna ait bir SU-22 savaş uçağının düşürüldüğünü doğruladı.
Açıklamada, “Tabka ilçesinin güneyinde YPG’nin öncülük ettiği Suriye Demokratik Güçleri’ni (SDG) vurması üzerine ABD F/A 18 Super Hornet uçakları tarafından yerel saatle 18.43’te düşürüldüğü” belirtildi.

Suriye’den Ordusu’ndan açıklama

Koalisyon ülkelerine ait bir uçak bugün öğleden sonra Rakka’nın güney kırsalında bulunan al Rasafe mıntıkasının hava sahasında bulunan bir Suriye askeri uçağına karşı saldırıda bulundu. Uçağı düşürüp pilotu şehit etti.
IŞİD’e karşı görevini yapan Suriye askeri uçağı, bölgede Siyonist – Amerikan planlarını gerçekleştirmek için IŞİD’le ortaklık kuran ABD tarafından düşürüldü. Bu hareket ABD’nin gerçek niyetlerini ortaya koymuş oldu. Teröristleri nasıl yönlendirdiği ve kendi hedefleri doğrultusunda kullandığını bir kez daha kanıtlamış oldu.
Suriye Genelkurmay Başkanlığı; bu alçakça saldırıya karşı doğacak olan tepkilerin sert olacağını, teröre karşı operasyonlarının daha sağlam ve azimli bir şekilde devam edeceğini, IŞİD, Nusra ve onlara biat eden bütün terör gruplarına karşı savaşına devam edeceğini ilan eder.

Mehmet Kıvanç/ Suriye

Kaynak : ulusalkanal.com.tr

 

Hakkında Kırmızı Adam

Gözat

ferman_rubin_den_erdogan_savas_suclusu_h164888_ab6dc (1)

Ferman, Rubin’den! “Erdoğan savaş suçlusu”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Binali Yıldırım Yıldırım ve Doğu Perinçek’in de aralarında yer aldığı isimlerin ‘darbeden’ yargılanması …